تاریخ انتشار: 30-07-1393 | توسط: واحد پژوهشی شرکت هگزا

 

DLND ، دی ال ان ای ، دایرکت وای فای،Direct wi-fi

DLNA مخفف Digital Living Network Alliance است که ترجمه کلمه به کلمه فارسی آن “اتصال شبکه زندگی دیجیتالی” می‌شود .

DLNA استانداردی است که برای به اشتراک گذاری موسیقی، فیلم و عکس بین دستگاه های دیجیتال در یک شبکه خانگی به کار می‌رود و یک ائتلاف شامل ۲۵۰ شرکت تولیدکننده ابزارهای دیجیتالی است که در سال ۲۰۰۳ توسط سونی پایه‌گذاری شد. این ائتلاف وظیفه استانداردسازی فناری DLNA‌ را دارد. هم اکنون DLNA شامل بیش از ۲۴۵ شرکت مختلف می شود. این شرکت ها، تولید کننده های شاخه های الکترونیک، کامپیوتر و وسایل موبایل هستند. DLNA همچنین شامل بسیاری از شرکت های تولید کننده قطعه ها و نرم افزارهای مرتبط نیز می شود.

 دستگاه‌هایی که دارای قابلیت DLNA هستند می‌توانند در صورت اتصال به یک شبکه wi-fi خانگی، از امکاناتی همچون به اشتراک گذاری اطلاعات برخوردار شوند. برای مثال، به وسیله DLNA می‌توان یک ویدئو را از روی تلفن همراه به تلویزیون انتقال داده بر روی تلویزیون مشاهده نمود.

در حال حاضر شرکت های زیر از این تکنولوژی در محصولات تولیدی خود استفاده می کنند:

HP – Intel – LG – Motorola – Nokia – Panasonic – Philips – Pioneer – Microsoft – Samsung – Sharp

Sony – Cisco – Ericsson – Huawei – Toshiba – Buffalo – D-link – Dell – ASUS

شرکت های بزرگی نیز از این تکنولوژی بهره می برند، مثل BMW – AT&T – Belkin- Canon – Yahoo و بیش از ۳۰۰ شرکت بزرگ بین المللی دیگر.


شرکت سامسونگ گلکسی کور ماکس (Galaxy Core Max) را معرفی میکند  ← →  دانلود ماشین حساب مهندسی اندروید(OneCalc - Material Calculator )
Unable to establish a DB connection